Czym jest MESO w negocjacjach?

Czym jest MESO w negocjacjach?   Multiple Equivalent Simultaneous Offers, czyli przedstawienie wielu ofert jednocześnie to dobra taktyka na przełamanie impasu w negocjacjach.   Kiedy stosujemy MESO?   Złożenie wielu ofert, które można porównać do MENU w restauracji, to jedna z metod osiągania celu w każdego rodzaju negocjacjach, nie tylko tych wielkich rozmowach biznesowych, ale

Orzeczenie o winie w trakcie rozwodu?

Kwestię winy w rozwodzie należy odczytywać dwutorowo. Po pierwsze to sprawa czysto psychologiczna. Strona, która czuje się niewinna rozpadowi związku nie chce, co zrozumiałem brać winy na siebie. Jednak wina ma istotny aspekt prawny, który wiąże się z tematem alimentów na rzecz byłego małżonka

Alimenty dla byłego małżonka

Kiedy powstaje obowiązek alimentacyjny? Czy w każdej sytuacji byli małżonkowie są wzajemnie zobowiązani? Czy można uwolnić się od obowiązku alimentacyjnego? Czy konkubinat byłego małżonka wpływa na obowiązek płacenia na jego rzecz alimentów.

Nunchi – sztuka budowania relacji

Nunchi, to broń inteligentnych i niesłabych osób. Jest to koreańska koncepcja, czy wręcz filozofia, która pozwala budować silne i pozytywne relacje z innymi ludźmi. W świecie zachodnim przypomina ona w założeniach inteligencję emocjonalną i jest rozwinięciem, tego co my nazywamy empatią.

Jak napisać wezwanie do zapłaty?

Wezwanie do zapłaty skierowane do dłużnika, to ważny krok w procesie odzyskiwania pieniędzy. Jak napisać je dobrze, aby było ono skuteczne? Kiedy należy wystosować wezwanie do zapłaty? Ile razy trzeba je wysyłać, by było skuteczne? Co zrobić, jeżeli wezwanie do zapłaty nie pomaga?

Kiedy należy przepraszać?

Już jako dzieci uczy się nas, że istnieją trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję  
i  przepraszam.

W trakcie mediacji jej uczestnicy bardzo często dochodzą do porozumienia, lecz wbrew pozorom rzadko pada słowo przepraszam.

10 sposobów na dokonywanie ustępstw

Zaryzykuję stwierdzenie: Sztuka negocjacji jest sztuką robienia ustępstw – mądrych ustępstw. Jednakże wiele osób ustępuje niechętnie, ponieważ odczytuje to za oznakę słabości i boi stracić uznanie w oczach przeciwnika. Postawę, kiedy mówimy nie, nie i nie! nazywamy bulwaryzmem i nie prowadzi ona nigdy do dobrych rozwiązań.

        

[forminator_form id="116"]